ROVATOK

FELADVÁNYOK

BETŰTÉSZTA

ASSZOGRAMMA

JÁTÉKOK

KVÍZJÁTÉK

FÓRUM

REGISZTRÁCIÓ

A mai nap képe

nap képe

Küldj be te is képet!
Képeslapküldés

Keresés az oldalon:

Friss fórum:
Betűtészta (3165)
Ki mondta? (285)
Helló Venczel Gyuri! (8)
A nap képe (4218)
Zanzásítás (1247)
Feladványok (17667)
Tőlem Nektek (12494)
Vicces szövegek (4059)
asszogramma (1909)
Nyomasevics Bobacsek (1232)
Hónap feladványa (702)
csak úgy.. (4576)
In memoriam Airam (135)
Játékok (1836)
játékos javítás (1686)

 > Még több fórum

A hét kérdése:

Jelentkezz be a heti kérdéshez!

 > régebbi kérdések
 > kérdés beküldés

Legolvasottabbak:
IQ teszt
Egy angliai egyetem kutatásai
Varázsgömb
Hipnózis
Agyscanner

Lovagok és lókötők szigete
2004-11-21 6:55
A lovagok mindig igazat mondanak, a lókötők mindig hazudnak, a normálisak pedig igazat is mondhatnak és hazudhatnak is kedvük szerint.
Könnyű, beküldte: zoty314, szerkesztő: GospeLL
Raymond Smullyan, híres logika professzor sok szórakoztató feladatot tartalmazó könyvet is írt. A "Mi a címe ennek a könyvnek" című könyvében beszél a lovagok, lókötők és a normálisak szigetéről. A lovagok mindig igazat mondanak, a lókötők mindig hazudnak, a normálisak pedig igazat is mondhatnak és hazudhatnak is kedvük szerint.
Egy nagyon okos ember ellátogatott erre a szigetre és ott találkozott két szigetlakóval (A-val és B-vel). Valahonnan megtudta, hogy az egyik lovag és a másik normális.
Megkérdezte A-tól, hogy B normális-e és A "igen" vagy "nem" választ adott neki. Nem tudjuk, hogy mi volt a válasz, de ő ebből megtudta, hogy melyik szigetlakó milyen.
Kitalálható, hogy melyikük normális?

A beküldési határidő lejárt, a regisztrálatlanul beküldött új megoldásokat már nem értékeljük!

Új hozzászólás beküldése (már csak regisztráltan beküldött megoldást értékeljük)


A Lovagok és lókötők szigete című feladvány statisztikája:
A feladványt eddig 9931 felhasználó olvasta, és 127 megoldást küldtek be rá.
A feladványt 93 látogató fejtette meg helyesen.
Akik helyes megfejtést küldtek be (vastaggal aki határidőn belül):
agygya, Aichon, Alias, Anikóka, Anita, asher, AtomHangya, atyo75, avensis, bandi40, Beucika, bous83, byron, chabika, csuri1119, dagatt, degeci, dorilla, dreen, drkizo, ebux, emeryone, flowerh, gabusfrici, gandor, GKAT, Greeny, grisenyka, Gustin, gyuszoft, g_matthi, hacso, hata, horsa, Informadika, itamsat, jarod12, JoskaR, juczi, kadar, kerou, kibernie, kropi, Kuala13, kuliver, kuvaszkusz, Kuvik, leona, levelibela, LGV (vendég), lyaba, MANO, meszi, moklil, Mona Lisa, mszaby, mutterka, nehergo, nelena, Nemrossz, nklari, OpelAstra, padat, pasztoi_istvan, piczinke, pkcsilla, pogpet, polip, Profö, rizsesz, RomyBee, rvik, saerdna, saja, Sandviking, Svidrigailov, szabtam, szedit24, SziA, szmoni65, thales (vendég), tibibá, titok111, toncsicsi, TSCsilla, Tucatka, VenczelGy, windist, Wing, xeic, Yggdrasell, zozo51, zyron
Ajánld a feladványt másoknak:
Címzett neve: E-mail címe:


Ha be lennél jelentkezve, itt megnézhetnéd a beküldött megoldásokat


Felhasználónév:

Jelszó:

Jelszóemlékeztető



Friss feladványok:
 Játékos anagramma 62.
 Egy hangsorra - kicsit más(kép)p 2.
 Terület kiszámítás
 Játékos anagramma 61.
 Értelmezd!
 Óriási problémám
 Egy közös

Hirdetés

© 2017 DigitalAge

impresszum  ::  médiaajánlat  ::  segítség  ::  ajánló  ::  kezdőlapnak  ::  kedvencekhez   RSS