ROVATOK

FELADVÁNYOK

BETŰTÉSZTA

ASSZOGRAMMA

JÁTÉKOK

KVÍZJÁTÉK

FÓRUM

REGISZTRÁCIÓ

A mai nap képe

nap képe

Küldj be te is képet!
Képeslapküldés

Keresés az oldalon:

Friss fórum:
Játékok (1627)
Segítséget kérek, köszönöm (2502)
A nap képe (4079)
Feladványok (17633)
Szívből szóló versek (1201)
Tőlem Nektek (12478)
játékos javítás (1675)
Betűtészta (3106)
Nyomasevics Bobacsek (1228)
Kvízverseny (6431)
asszogramma (1901)
Hónap feladványa (700)
Kinek Ki (639)
Nyelvelés (1896)
Ki mondta? (268)

 > Még több fórum

A hét kérdése:

Jelentkezz be a heti kérdéshez!

 > régebbi kérdések
 > kérdés beküldés

Legolvasottabbak:
IQ teszt
Egy angliai egyetem kutatásai
Varázsgömb
Hipnózis
Agyscanner

Megoldás beküldése

  Név:   

Tipp: Ha regisztrált felhasználóként küldöd be a megoldást, statisztikát olvashatsz a teljesített feladataidról 
  

A fagy világa
2013-04-07 6:55
Felkészülés a télre?
Könnyű, beküldte: kadar*, szerkesztő: VenczelGy
1. A csúcsról leereszkedő hegymászó akár 7000 méter magasságban, amikor rábukkan az első élőlényre, az majdnem biztosan egy vékony bőrszerű bevonat lesz a sziklán, mely valójában két előlény, egy alga (moszat) és egy gomba legszorosabb életközössége. Mi ennek az életközösségnek a neve?
2. Bár fókának nevezik, nem igazi fóka, hiszen nagyrészt megőrizte szárazföldön élő négylábú őseinek szőrzetét, mely sűrű és meleg, a prémvadászok örömére. Milyen állatról van szó?
3. A pingvinek melyik szélességi fokig terjedtek el a Déli-Sark felett? (Állatkertek most nem számítanak.)
4. Melyik az a pingvinfaj, melynek nem elég a melegebb nyári hónapok időtartama, hogy felneveljék ivadékaikat, már a tél kezdetén elkezdik ezt a folyamatot?
5. Az Antarktisz jégtakarója a világ édesvíz-készletének 90%-át rejti. Ha elolvadna, akkor mennyivel emelkedne a tengerek szintje világszerte?
6. Pingvineknek nyomuk sincs az északi sarkvidéken. Vannak azonban rájuk nagyon hasonlító madarak. Mi a nevük?
7. A tundrán a kifejlett törpefűz akár 5 méter hosszú is lehet, de alig néhány centiméter magas. Ez a vékony törzsű fa akár hány éves is lehet az évgyűrűi szerint?
Minden kérdés 2-2 pontot ér.


Felhasználónév:

Jelszó:

Jelszóemlékeztető



Friss feladványok:
 Vegyessaláta 3.
 Ez+az
 5x
 Közös többszörös 94.
 Poharazgatás
 Tíz régi nóta (Segítség 2x)
 Számokból karakterek

Hirdetés

© 2017 DigitalAge

impresszum  ::  médiaajánlat  ::  segítség  ::  ajánló  ::  kezdőlapnak  ::  kedvencekhez   RSS